رونی کلمن از اولین مسابقه پرورش اندام تا مستر المپیا
رونی کلمن از اولین مسابقه پرورش اندام تا مستر المپیا
رونی کلمن از اولین مسابقه پرورش اندام تا مستر المپیا

رونی کلمن از اولین مسابقه پرورش اندام تا مستر المپیا

در قسمت اول زندگینامه رونی کلمن با عنوان “رونی کلمن از تولد تا اولین مسابقه پرورش اندام” به بخشی از زندگی او تا زمانی که پا به عرصۀ شهرت نگذاشته بود پرداختیم.
در این قسمت زندگینامه رونی کلمن را تا مسابقات مستر المپیا با هم دنبال می کنیم.

وقت استراحت
رونی کلمن پس از موفقیت در کسب اولین قهرمانی‌اش، متوجه استعدادش شد. او بدون اتلاف وقت، وارد مسابقه دیگری در آن سال شد: مسابقات NPC Texas Championship سال 1990. اما نتوانست شروع رویایی اش را ادامه دهد. رونی پس از جری راجرز و ادگار فلچر، سوم شد. این مسابقه او را متقاعد کرد که مدتی از صحنه دور بماند تا هیکلش را بیشتر پروش دهد.

بدنسازی حرفه ای
بعد از استراحت تا پایان سال1990 و دور بودن از صحنه رقابت، رونی بازگشت و تصمیم گرفت تا تعداد بیشتری از ورزشکاران در صحنه را شکست دهد.
با توجه به استعداد ذاتی‌اش، به سرعت بازوهای نیرومندی برای خود ساخت. طوری که بقیه ورزشکاران اعتراف کردند که او مرد پذیرفتۀ Mr. Olympia بود که ستایشی بزرگ برای یک مبتدی است.
با این تشویق، رونی به مسابقات قهرمانی مبتدیان جهانی وارد شد و به امید مشهور شدن به لهستان سفر کرد و این دقیقا همان چیزی بود که اتفاق افتاد.
داورها تحت تاثیر هیکل رونی قرار گرفتند. او از حریفانش پیشی گرفت و جایزه مقام اول به او داده شد. اما همه چیز به این ختم نشد.
با برنده شدن در بزرگترین اجرایش تا آن زمان، رونی به مقام یک ورزشکار حرفه‌ای رسید و در 27 سالگی، رسما یک بدنساز حرفه‌ای شد.

زندگی به عنوان یک حرفه ای
رونی شروع آسانی برای شغل حرفه‌ای اش نداشت. اولین هنرنمایی اش در سال1992، در مسابقات Chicago Pro Championships بود که در گروه سختی مسابقه می‌داد که شامل افرادی مثل باب پاریس, کوین لورون و میلوس سارسو بود.
او مقام یازدهم را به دست آورد و این مقام تا 3 سال بعد نیز برای او باقی ماند.
بین سالهای 1992 و 1994 رونی در 10 مسابقه دیگر نیز وارد شد. به هرحال بهترین مقامی که به دست آورد، مقام سوم بود.

مسیر موفقیت
رونی مرد تسلیم شدن نبود. او ورود به اجراهای بعدی را نیز ادامه داد و اجازه نداد که عدم موفقیتش در مسیرش تداخلی ایجاد کند و بالاخره انگیزه اش برای برنده شدن نتیجه داد.
در سال 1995 و در سن 31 سالگی علایم موفقیتش در Canada Pro Cup نمایان شد. این مسابقه نیز در کنار مجموعه‌‌ای از ستارگان برگزار شد. ولی این بار رونی قصد داشت به هر ترتیب حریف‌هایش را شکست دهد.
با سبقت گرفتن از ورزشکارانی همچون ریچ گاسپاری و میلوس سارسو، بالاخره رونی به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای اولین جامش را با خود به خانه برد. این پیروزی او را در مرکز توجهات قرار داد و همه او را به عنوان ستاره آینده بدنسازی می‌دیدند.

رقم زدن تاریخ، Mr. Olympia
در 10 سال آتی، بر اکثر مسابقاتی که به آن وارد می‌شد غلبه می‌کرد و 24 جام از آن خود کرد. رونی در دوران شکوفاییش تقریبا شکست ناپذیر بود.
در این دوران بود که نامش را در کتاب های رکورد ثبت کرد. رونی در 8 دوره Mr. Olympia برنده شد که با رکورد لی هینی برابری می‌کند. با شکست دادن های پیوسته افردی مثل فلکس ویلر، شان ری، کوین لورون، لی پرییست و جی کاتلر، رونی به عنوان یکی از بزرگترین بدنسازان در تاریخ این ورزش شناخته شد.

نظرات