رونی کلمن از تولد تا اولین مسابقه پرورش اندام
رونی کلمن از تولد تا اولین مسابقه پرورش اندام
رونی کلمن از تولد تا اولین مسابقه پرورش اندام

رونی کلمن از تولد تا اولین مسابقه پرورش اندام

زندگی‌نامه رونی‌کلمن
رونی کلمن در ایالت لوئیزیانا متولد شد و رشد کرد. رونی به دست یک مادر تنها و در کنار یک برادر کوچکتر و دو خواهر بزرگ شد.
به عنوان یک بچه ورزش دوست، در بازی فوتبال در دوران دبیرستان به درجات والایی دست یافت. بدن حجیم و طبیعیش به او کمک می‌کرد تا در صورت نیاز بتواند در میان بقیه هم سن و سال‌هایش زورش را بکار بگیرد. او به داشتن پیکری باابهت معروف بود.
به علت شهرتش در فوتبال که همواره در حال رشد بود، مصمم شد هرکاری که می‌تواند انجام دهد تا از همسالانش تنومندتر باشد. پس به طور خستگی ناپذیر تلاش کرد تا قوا و حجمش را افزایش دهد.
و بالاخره این امر، انگیزه اصلی وی شد تا به پرورش اندام روی بیاورد.

دوران دانشگاه
پس از رشد چشمگیرش در باشگاه بدنسازی، پیشرفت عملکرد رونی به عنوان یک بازیکن فوتبال حتی بیشتر هم شد. در نتیجه از دانشگاه ایالتی گرمبلین برای تحصیل در رشته حسابداری و سرپرستی تیم فوتبال آنها همراه با کمک هزینه دانشجویی، به او درخواستی فرستاده شد.
رونی این پیشنهاد را پذیرفت و چهار سال بعدی عمرش را در دانشگاه سپری کرد. در این زمینه برنامه‌اش این بود که بتواند یک حسابدار با مجوز رسمی شود.

فارغ التحصیلی، نقل مکان به تگزاس
پس دریافت مدرک دانشگاهی در رشته حسابداری، به سوی تگزاس روانه شد چرا که باور داشت فرصت‌های شغلی بیشتری در کشور همسایه وجود دارد.
با این حال، رونی تلاش زیادی برای پیدا کردن شغل کرد ولی در نهایت به تحویل دادن پیتزا برای یک شرکت غذایی ختم شد.
مدت زیادی نگذشته بود که از وضعیتش ناخشنود شد. او می‌دانست که برای مقاصد بزرگتری ساخته‌ شده است و شروع به جستجوی حرفه‌های دیگری کرد.

مامور پلیس
در طول جستجویش برای یافتن شغلی دیگر، رونی موقعیتی شغلی در آرلینگتون، به عنوان پلیس، پیدا کرد. کمی بعد درخواست داد و به طور موفقیت آمیز شغل جدیدش را در سال 1989 و در سن 25 سالگی بدست آورد.
رونی تمرینات باشگاه را ادامه داد تا پرورش اندام را بطور مناسب و در پیرامون شیوه زندگی جدیدش در نیروی انتظامی مدیریت کند. خوشبختانه اداره پلیس با یک باشگاه خصوصی مجهز شده بود!
پس از رشد چشمگیرش با تجهیزات محدود و در دسترس باشگاه پلیس، تصمیم گرفت که به باشگاه دیگری بپیوندد. در نتیجه در باشگاه متروفلکس ثبت نام کرد و سریعا به مالک آنجا (برایان دابسون) معرفی شد.
برایان پس از پی بردن به استعداد ذاتی او در بدنسازی، علاقه شدیدی نسبت به او پیدا کرد. برایان به او پیشنهاد کرد که اگر به وی اجازه دهد تا او را برای مسابقات آماده کند، در عوض، عضویتی مادام‌العمر و رایگان به او خواهد داد.
همین کافی بود تا قهرمان آینده را برای ورود به اولین قدمش در این مسیر متقاعد کند. پس از آن، شدیدا جهت آمادگی برای گام نهادن در صحنه نمایش تلاش کرد.

اولین مسابقه
پس از چندماه هدایت تحت نظر مالک باشگاه (برایان دابسون)، رونی آماده برای شروع رقابت‌هایش در حرفه بدنسازی شد. او در 1990 به عنوان یک مبتدی ناشناخته نشان داده شد.
اما کار سخت رونی و عزمی که جزم کرده بود، تنها یک معنا داشت. او بالاخره توانست در سن 26 سالگی، با شکست دادن مربی‌اش و بسیاری از ورزشکاران دیگر در آن فصل، جایزه را از آن خود کند.

+ Ronnie Coleman

بخش دوم زندگینامۀ رونی کلمن را در آدرس زیر دنبال کنید:

++ رونی کلمن از اولین مسابقه پرورش اندام تا مستر المپیا

نظرات